Bakım ve Onarım Hizmetleri

Tesisin inşaatı ve montajı kadar bakım, onarım ve işletilmesi de çok önemlidir. Bu kapsamda verilecek hizmetler sayesinde sağlıklı bir tesis yılda ortalama 8.300 saat çalıştırılabilir. Bu da yılda ortalama MW başına 8,3 milyon kWh elektrik üretimi, 5.800 ton buhar ve 7000 ton organik gübre demektir. Bu oranda bir işletme beraberinde iyi bir bakım-onarımı ve bunu uygulayacak ekibe olan gereksinimi de ortaya çıkartır. Bunun için de eğitimli bir kadro ve bu kadroya sağlanacak teknik destek çok önemlidir.

Pales, yurt içi ve yurt dışı uzmanları, alt yüklenicileri ve tedarikçileri ile beraber, hem garanti süresi hem de garanti süresi dışında, sağlamış olduğu tüm hizmet, ekipman ve malzemelere teknik destek, yedek parça ve saf malzeme sağlamaktadır.

Ancak bakım ve onarım, bir tesisin sağlıklı ve sürdürülebilir işletilmesi için en önemli parametrelerdir. Bir sistemin kurulması ve yönetilmesi çok önemlidir.

Bu kapsamda Pales olarak sunacağımız bakım-onarım hizmetleri şunları kapsamaktadır;

Bu kapsamda tam zamanlı olarak bir bakım-onarım ekibi tesiste görev alır. Bu ekip ilgili eğitimleri gerçek boyutlu bir tesis işletmesinde almış olup, tesis bakım ve onarımı konularında gerekli bilgilere ve deneyime sahiptirler.

Bakım-onarım ekibi, tesiste bulunan yedek ve sarf malzeme stokları, iş ve bakım programı, ekipman ve malzeme kondisyonları ile yenileme takvimleri konularında faaliyet göstermekte olup, bu süreçlerin tamamını yürüterek sağlıklı bir işletmenin sağlanmasına destek vermekle görevlidirler.

Bu kapsamda Pales, normalde tesis tarafından temin edilmesi gereken tüm sarf malzeme ve yedek parça stoğunu temin eder ve sahada bulundurur. Tüm stok kalemlerinin sahada ihtiyaç duyulduğunda hazır bulunmasından Pales sorumludur.

Pales tarafından bakım ve onarımı gerçekleştirilen tüm tesisler, çeşitli sınıftaki ekipman ve malzemeler için uzatılmış garanti koşullarından yararlanırlar. Söz konusu hizmetin bu şekilde sağlanabilmesi için tesisin Pales ekibi tarafından da işletiliyor olması gerekmektedir.

Uzman, eğitimli ve deneyimli kadromuz ve teknoloji ağımız sayesinde biyogaz tesisleri yüksek verim, emre amadelik ve karlılık ile sürdürülebilir bir işletmeye sahip olur.

tr_TR
en_US