Anahtar teslim tesis kurulumu

Anahtar teslim kurulum hizmeti, sadece tesisi fiziksel olarak kurmanın yanında, devreye alma, kabuller ve garantiler gibi birçok arka plan aktivitesi olan bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında yapılacak olan çalışmaların kısa özeti aşağıda verilmiştir:

Saha Kontrolörlüğü ve Raporlama

Sahaya girilmesinden tesisin devreye alınıp işletmeye alınmasına kadar olan süreçte şantiyeyi gözlemleyecek kontrolör yardımıyla tesisin kurulumunun ilerleyişi belirlenen aralıklarla yatırımcıya rapor edilecektir.

Tedarikçi, Taşeron ve diğer birimlerin kontrolü ve yönetilmesi

Tesisin kurulumu sürecinde görev alacak olan tedarikçilerin, taşeronların ve diğer ilgili birimlerin hazırlamaları gereken iş planı, iş takvimi, çalışma projeleri ve diğer hizmet açıklamalarını içeren bilgiler alınarak özenle takip edilecektir.

Detaylı iş planının takibi

Gelen bilgiler doğrultusunda tesisin devreye alınmasına kadar geçecek olan zamanın planlanması yapılacaktır. Gerekli iş paketleri, kritik iş bitirme adımları ve kontrol noktaları bu iş planı üzerinde belirlenerek takip edilecektir.

İnşaat süreci diğer çalışmalarının yapılması ve yönetilmesi

Şantiye harici çalışmalar (bkz. enerji nakil hattı, trafo merkezi çalışmaları vs.) inşaata paralel olarak yürütülecek, çalışmaların projeye engel olmadan zamanında bitirilmesi çalışması yönetilecektir.

EPDK ve TEİAŞ kabullerinin yapılması

İnşaatın bitmesi akabinde YEKDEM kabulü için gerekli testlerin ve analizlerin yapılacak, kabul esnasında gerekli destek verilecek ve kabul gerçekleştirilecektir.

EPC kabullerinin yapılması

Tesis inşaatının kati olarak bitmesi ve YEKDEM kabulünün gerçekleşmesi sonrasında EPC kabulünün gerçekleştirilmesi ve istenilen şartların sağlanması sonrasında işletmenin devredilmesi gerçekleştirilecektir.

tr_TR
en_US